IODICA Koncentrat jodu

Iodica Koncentrat jodu to suplement diety w formie płynnej. Wpływa na utrzymanie optymalnego poziomu jodu w organizmie.

Typ produktu

Płyn

Opakowanie

100 ml, 300 ml

Marka

IODICA

59.00 89.00 

Szybka wysyłka już od 9,99 zł

Darmowa dostawa powyżej 249 zł

Kup do 12:00, a wyślemy jeszcze dziś

Co sprawia, że iodica koncentrat jodu jest produktem wyjątkowym?

Jod marki Iodica jest odzyskiwany nowoczesną technologią, która zapewnia maksymalną ochronę jej naturalnego charakteru. Koncentrat zawiera cząstki wody oraz jod nieorganiczny. W przeciwieństwie do organicznego jest on lepiej przyswajalny przez organizm, a jego ewentualny nadmiar może być usunięty wraz z moczem.
Buteleczka 100 ml posiada kroplomierz, przy pomocy którego można odmierzyć potrzebną dawkę, by dodać ją do dowolnego napoju – nie tylko wody, ale i soków, kawy, herbaty czy naparów ziołowych, a nawet zup.

 

Suplementy diety są środkami spożywczymi. Nie leczą. Nie zapobiegają chorobom. Mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie. Mogą też negatywnie wpływać na organizm. Dlatego zanim przyjmiesz preparat, skonsultuj się z lekarzem.

Zdrowa tarczyca – zdrowy organizm

Jod jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy: tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3). Odpowiadają one za proces wzrostu i dojrzewania komórek w organizmie, stymulują przemianę materii, w tym zwiększają syntezę białka. Tyroksyna bierze również udział podczas wytwarzania energii oraz w procesie oddychania komórkowego. Prawidłowe stężenie obu determinuje niezakłóconą pracę nerek, serca, mięśni oraz całego układu nerwowego.

Bezpieczna suplementacja

Suplementy z jodem profilaktycznie stosuje się przez wiele lat, natomiast w celach leczniczych – w odmiennych dawkach – doraźnie, dopóki jest taka konieczność. Przy przyjmowaniu jodu w ilościach fizjologicznych w ramach profilaktyki nie występuje ryzyko uczulenia. Odczyny uczuleniowe mogą pojawiać się jedynie przy wysokich dawkach, podawanych dożylnie w postaci preparatów kontrastujących.

Kiedy warto sięgnąć po iodica koncentrat jodu?

  • Kiedy zauważysz pierwsze objawy tzw. wola tarczycowego. Najbardziej widocznym skutkiem długotrwałego niedoboru jodu jest powiększenie tarczycy. Tarczyca zwiększa swoją objętość, by wchłaniać jod, którego jej brakuje.
  • Chcesz zmniejszyć uczucie zmęczenia – brak energii jest jednym z objawów niedoboru jodu.
  • Oczekujesz poprawy swojego samopoczucia w sytuacjach zwiększonego napięcia emocjonalnego.
  • Odczuwasz tzw. brainfog i chcesz poprawić refleks, funkcję pamięci, koncentrację.
  • Twoja skóra staje się nienaturalnie sucha, a jednocześnie zaczerwieniona i podatna na uszkodzenia.
  • Marzniesz, kiedy inni nie odczuwają chłodu. Niedobór jodu utrudnia utrzymanie prawidłowej temperatury ciała.
  • Przybierasz na wadze, choć masz optymalną dietę.
  • Stosujesz kuracje opóźniające procesy starzenia i chcesz wzmocnić jej efekty.
  • Planujesz macierzyństwo, jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Jod jest bardzo ważny zarówno na etapie starania się o dziecko, jak i w rozwoju układu nerwowego u płodu, zapobiega przedwczesnemu porodowi, jest też bardzo potrzebny w czasie laktacji – dla zdrowia i matki, i niemowlaka.
Iodica koncentrat jodu

Co powinieneś wiedzieć

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „IODICA Koncentrat jodu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *